Zoeken

Marokko, dé nieuwe toevluchtsoord voor Russische toeristen

12 januari 2026 - 18:00 - Marokko

Marokko heeft zich het afgelopen jaar ontwikkeld tot een opvallende trekpleister voor reizigers uit het oosten. Terwijl de mondiale toeristische kaart voortdurend in beweging is, weet het koninkrijk een specifieke markt aan te boren die voorheen vaker voor andere regio’s koos. Door een combinatie van strategische keuzes en een aangepast aanbod in de hotelsector, positioneert het koninkrijk zich nu als een stabiel alternatief binnen een veranderend internationaal landschap.

De cijfers over 2025 bevestigen deze opwaartse trend met een groei van 29 procent in het aantal aankomsten vanuit Rusland. De directrice van de Russische Unie van Touroperators gaf in een interview met persbureau TASS aan dat Marokko inmiddels op gelijke voet staat met bestemmingen als Vietnam en de Verenigde Arabische Emiraten. Van de ruim 17 miljoen Russen die vorig jaar naar het buitenland reisden, kiest een groeiend aandeel voor Marokkaanse steden. Hierbij valt op dat de voorkeur verschuift naar kortere verblijven en boekingen zonder standaard maaltijdpakketten, al blijft de vraag naar het luxesegment onverminderd groot.

Lees ook: Russen verruilen Turkije voor Marokko

De hernieuwde belangstelling is deels te danken aan het gematigde klimaat en de positieve uitstraling die Marokko overhield aan het wereldkampioenschap voetbal in 2022. Daarnaast speelt de huidige geopolitieke situatie een rol; het koninkrijk wordt door de Russische vakantieganger beschouwd als een veilige haven in vergelijking met bestemmingen die momenteel minder toegankelijk zijn. Experts uit de sector adviseren daarom de Marokkaanse aanwezigheid op internationale beurzen in Rusland te vergroten om deze nieuwe doelgroepen nog gerichter aan te spreken.

Lees ook: Marokko nieuwe hotspot voor Russen

Ook op politiek niveau krijgt deze economische groei actieve steun. Tijdens een recente ontmoeting tussen minister Nasser Bourita en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov werd de intentie uitgesproken om de toeristenstroom verder te stimuleren. Een cruciaal onderdeel van dit plan is de aanstaande opening van een directe vliegroute tussen Sint-Petersburg en Casablanca. Deze nieuwe luchtverbinding moet het reizen vergemakkelijken en de basis leggen voor de hoge verwachtingen die de sector heeft voor 2026.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team