24 januari 2012 - 09:34 - Marokko
Marokko gaat een nieuwe militaire basis openen om zijn aanwezigheid te versterken langs de grens met Sebta. De bedoeling is de illegale immigratie naar de Spaanse enclave beter te beheersen.
Volgens Spaanse overheidsbronnen is Marokko reeds een verlaten school dicht bij de grens, aan het ombouwen in een militaire basis. 400 soldaten, waarvan 200 permanent, zullen er geaffecteerd worden.
De Rijkswacht zal haar aanwezigheid ook versterken aan de grens met Sebta, om migranten op te sporen die zich in de bergachtige gebieden en bossen tussen Belyounech en Fnideq verstoppen. Bovendien zullen patrouilles van de Marokkaanse marine de zeegrenzen vanaf augustus controleren.
Sinds december heeft Marokko de grenscontroles aan de Spaanse enclave opgevoerd, in reactie op de massale aankomst van illegale migranten die Sebta proberen te bereiken.
Mohamed Ihattaren "verzuipt onder druk"
Reproductiegetal coronavirus in Marokko onder 1 gedaald
Selim Amallah legt keuze voor Marokko uit
Nabil B. en advocaat Derk Wiersum hadden hoogoplopende ruzie dag voor moord
Marokkaanse Miss België-finaliste Camilia was slachtoffer kindermisbruik
Marokko: vrouw Usama Al-Hasani vreest voor zelfde lot als Jamal Khashoggi
Reproductiegetal coronavirus in Marokko onder 1 gedaald
Marokkanen zijn coronamaatregelen beu
Oproep aan Koning Mohammed VI om Saoediër te redden van lot Khashoggi
Man zit zes dagen op besneeuwde weg vast in Tinghir (video)
Marokko steunt Jemen met 1 miljoen dollar
Algerije beschuldigt Marokko van destabilisatie
Israël gaat stembureau openen in Marokko
Indrukwekkende beelden overstromingen in Tetouan (video)