20 januari 2018 - 14:40 - Marokko
Marokko heeft een onderzoek gestart naar de oorsprong van een skelet van een dinosaurus dat dinsdag in Mexico te koop werd aangeboden door een veilinghuis. Het skelet zou uit Marokko afkomstig zijn.
Minister Aziz Rebbah van Energie en Mijnen vertelde aan persagentschap EFE dat Marokko "de echtheid van de informaties" over het skelet van de "Atlasaurus" wil controleren. Het veilinghuis Morton stelt namelijk dat het skelet in Marokko werd gevonden.
Het skelet wordt aan een prijs van 1,8 miljoen pesos aangeboden, iets minder dan 900.000 dirham, en zou 2 miljoen pesos kunnen bereiken. Het skelet is vier meter lang en weegt 180 kilo. De winst zal aan de slachtoffers van de aardbevingen van afgelopen september in Mexico worden geschonken.
De Atlasaurus werd naar het Atlasgebergte benoemt waar het dier leefde. Een Atlasaurus kon tot 18 meter lang worden en tot 18 ton wegen.
Het is niet de eerste keer dat Marokko onderzoek doet naar de resten van een dinosaurus. In maart vorig was het 66 miljoen jaar oud skelet van een Zarafasaura dat in 2011 in een fosfaatmijn in Oulad Abdoun was gevonden, illegaal naar het buitenland geëxporteerd. Het skelet moest toen door het Parijse veilinghuis Drouot worden verkocht. Na dagen onderhandelen wist Marokko het skelet terug te krijgen. De "nieuwe eigenaren" kregen toen een financiële compensatie.
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges