9 november 2020 - 12:20 - Marokko
De meerderheid van de 83.346 gedetineerden in Marokkaanse gevangenissen zit vast voor drugsgebruik en drugshandel. Dit blijkt uit een rapport van de algemene delegatie voor penitentiaire administratie en reïntegratie (DGAPR).
Het aantal gedetineerden wegens betrokkenheid bij drugsgebruik en drugshandel bedroeg eind september vorig jaar 25.591, of 31% van de gehele gevangenispopulatie. Op de tweede plaats staan de veroordeelden voor financiële zaken met 21.206 gevangenen, of 25% van de totale gevangenispopulatie. Daarna volgen, op grond van het DGAPR-rapport, degenen die zijn veroordeeld voor mishandeling van mensen met 16%, oftewel 13.487 mensen, schrijft Alyaoum24.
Op de 4e plaats staan de gevangenen veroordeeld voor inbreuken op de veiligheid en de openbare orde, met in totaal 10.660 personen, of ongeveer 13% van de gevangenispopulatie. Opgevolgd door 7528 veroordeelden (9% van de gevangenen) voor familiale delicten en openbare zeden. Tenslotte werden 4874 (6%) mensen veroordeeld voor diverse andere misdrijven.
Het rapport zegt ook iets over de vrouwelijke gevangenen, zij vertegenwoordigen 2,47% van de gevangenispopulatie in Marokko, met ongeveer 2058 vrouwelijke gevangenen tegen 81.783 mannelijke gevangenen (97,53%).
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget