9 november 2020 - 12:20 - Marokko
De meerderheid van de 83.346 gedetineerden in Marokkaanse gevangenissen zit vast voor drugsgebruik en drugshandel. Dit blijkt uit een rapport van de algemene delegatie voor penitentiaire administratie en reïntegratie (DGAPR).
Het aantal gedetineerden wegens betrokkenheid bij drugsgebruik en drugshandel bedroeg eind september vorig jaar 25.591, of 31% van de gehele gevangenispopulatie. Op de tweede plaats staan de veroordeelden voor financiële zaken met 21.206 gevangenen, of 25% van de totale gevangenispopulatie. Daarna volgen, op grond van het DGAPR-rapport, degenen die zijn veroordeeld voor mishandeling van mensen met 16%, oftewel 13.487 mensen, schrijft Alyaoum24.
Op de 4e plaats staan de gevangenen veroordeeld voor inbreuken op de veiligheid en de openbare orde, met in totaal 10.660 personen, of ongeveer 13% van de gevangenispopulatie. Opgevolgd door 7528 veroordeelden (9% van de gevangenen) voor familiale delicten en openbare zeden. Tenslotte werden 4874 (6%) mensen veroordeeld voor diverse andere misdrijven.
Het rapport zegt ook iets over de vrouwelijke gevangenen, zij vertegenwoordigen 2,47% van de gevangenispopulatie in Marokko, met ongeveer 2058 vrouwelijke gevangenen tegen 81.783 mannelijke gevangenen (97,53%).
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Aardbeving schudt Noord-Marokko en Spanje wakker
Marokkaanse megasnelweg voor 75% klaar
Update over zwaar ongeval Fidji Ruiz en rapper Anas in Marrakech