12 juni 2019 - 16:40 - Marokko
Mohamed Benztout heeft na 21 jaar in de gevangenis te hebben doorgebracht, voor de derde keer een koninklijke gratie geweigerd in Marokko.
Alyaoum24 vernam van de broer van Mohamed Benztout dat de gevangenisadministratie hem al drie keer heeft voorgesteld om door Koning Mohammed VI te worden gepardonneerd, tevergeefs.
Mohamed Benztout eist sinds zijn veroordeling voor moord en onthoofding dat zijn zaak worden heropend en dat een nieuw onderzoek wordt gedaan. Hij zou het slachtoffer zijn van een fout van de justitie.
Het slachtoffer, een leraar, werd in 1998 in Kenitra vermoord en zijn lichaam werd in stukken gesneden door "een professionele crimineel", aldus de broer van Benztout.
De verdachte werd tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld maar claimt al 21 jaar zijn onschuld. In een video van ruim 7 minuten wijst de broer van Benztout op de fouten en tegenstrijdigheden in het onderzoek naar de moord.
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen