Marokko verliest plek op Fifa ranglijst
Marokko heeft in maart een plekje verloren op de ranglijst van de wereldvoetbalbond FIFA. Het Marokkaans elftal had vorige maand 9 plaatsen gewonnen.
- Sport
Mali, één van de tegenstanders van Marokko in de kwalificatiereeks voor het WK-2018, is door de wereldvoetbalbond FIFA geschorst. De Malinese regering wordt ervan beschuldigd van inmenging in voetbalzaken.
In een door persagentschap MAP gepubliceerde verklaring laat de FIFA weten dat het Malinees voetbalelftal tijdelijk wordt geschorst. Het Afrikaans land mag als gevolg niet aan internationale toernooien deelnemen. Volgens de FIFA werd de « inmenging van de politieke macht bewezen na het ontslag van acht verantwoordelijken van de nationale ploeg op 8 maart ».
De Atlas Leeuwen hebben op 28 augustus een wedstrijd tegen Mali gepland staan. Het duel telt voor de derde dag van de kwalificatiereeks voor het WK-2018 in Rusland.
De schorsing zal worden opgeheven "wanneer de ministeriële besluiten worden geannuleerd en het uitvoerend comité van de FEMAFOOT terug in dienst wordt genomen ».
Lees meer
Marokko heeft in maart een plekje verloren op de ranglijst van de wereldvoetbalbond FIFA. Het Marokkaans elftal had vorige maand 9 plaatsen gewonnen.
De kwalificatie van de Atlas Leeuwen voor het WK-2018 in Rusland is een echte financiële meevaller voor de Marokkaanse voetbalbond.
De Atlas Leeuwen blijven stijgen in de maandelijkse ranking van wereldvoetbalbond FIFA. In januari winnen de Leeuwen één plaats vergeleken met december.
De Marokkaanse voetbalbond heeft een tweede tegenstander voor het elftal gevonden. Het oefenduel zal in maart worden gespeeld.
De wedstrijd tussen Mali en Marokko zal dinsdag onder leiding staan van de Malagassi scheidsrechter Hamada Nampiandraza.