7 juni 2025 - 17:00 - Economie
Marokko heeft harde maatregelen genomen tegen de import van Egyptisch polychloride (PVC). Vrijdag werd een voorlopig antidumpingrecht ingevoerd op Egyptisch PVC om de lokale markt te beschermen tegen wat als oneerlijke prijspraktijken wordt beschouwd.
Deze commerciële verdedigingsmaatregel geldt voor een periode van vier maanden. Producten van de Egyptian Petrochemicals Company, een belangrijke speler in de sector, worden belast met een extra heffing van maar liefst 74,87%. Voor alle andere Egyptische exporteurs van PVC is het toegepaste recht zelfs nog hoger, namelijk 92,19%.
Lees ook: Marokko en Egypte proberen handelsoorlog te voorkomen
Deze beslissing volgt op een onderzoek van de Marokkaanse autoriteiten. Daaruit bleek dat Egyptische exporteurs hun PVC op de Marokkaanse markt aanboden tegen prijzen die aanzienlijk lager waren dan de normale waarden. Deze praktijk wordt gelijkgesteld aan dumping en veroorzaakt directe schade aan de Marokkaanse PVC-industrie.
Lees ook: Marokko maakt einde aan dumping uit Egypte
De maatregel is officieel vastgelegd in een gezamenlijk besluit van het Marokkaanse Ministerie van Industrie en het Ministerie van Economie. Het verklaarde doel is om de concurrentiepositie van de nationale PVC-productie te vrijwaren tegen deze importen.
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!