6 december 2017 - 15:40 - Economie
De Europese Unie heeft lijsten uitgebracht van belastingparadijzen in de wereld. Marokko staat in de "grijze lijst" en ontsnapt dus aan de zwarte lijst waarin 17 landen werden opgenomen.
Deze zwarte lijst werd dinsdagochtend door de Europese minister van Financiën bekendgemaakt. Namibië, Palau, Saint Lucia, Trinidad en Tobago, Tunesië, de Verenigde Arabische Emiraten, Panama, Barbados, Samoa, Amerikaans Samoa, Guam, Bahrein, Grenada, Zuid-Korea, Macau, de Marshalleilanden en Mongolië staan in de lijst.
Marokko stond oorspronkelijk ook in de zwarte lijst maar beloofde op het laatste moment verbetering te brengen in de situatie. In de grijze lijst staan naast Marokko 46 andere landen waaronder Hongkong, Taiwan, Turkije en Andora. Allen hebben twee jaar tijd om de belastingwetten aan te passen.
In de zwarte lijst waren oorspronkelijk 29 landen opgenomen. De Europese ministers oordeelden echter dat vele landen een dergelijke behandeling niet verdienden waardoor ze in de grijze lijst belandden
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!