13 oktober 2019 - 10:15 - Marokko
Marokko wordt er in een nieuw rapport van Amnesty International van beschuldigd spionagesoftware te gebruiken om mensenrechtenactivisten in het oog te houden.
De software zou door het Israëlisch bedrijf NSO Group zijn ontwikkeld en heet "Pegasus". Het programma werd volgens de NGO onder meer gebruikt om de advocaat Abdessadak El Bouchattaoui en de activist Maati Monjib te bespioneren.
Beide activisten zouden in de loop van 2017 herhaaldelijk pogingen om spyware op hun smartphones te installeren hebben omzeild. Hadden ze op de linken geklikt dan zouden de autoriteiten via "Pegasus" toegang hebben gehad tot al hun gegevens.
NSO Group verkoopt zijn programma’s enkele aan regeringen en inlichtingendienst. Daarom vermoedt Amnesty International dat de Marokkaanse regering achter de pogingen staat. Er zouden nog meer mensenrechtenactivisten in Marokko via de spionagesoftware in het oog worden gehouden.
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko