24 maart 2019 - 13:47 - Economie
Marokko gaat vanaf 1 januari 2022 de douanerechten op de invoer van wijn uit Europa afschaffen. De actuele invoerkosten van 14,7% verdwijnen dus volledig.
Het besluit zorgt voor onvrede bij de lokale wijnproducenten die vrezen dat de import vanuit Europa sterk zal stijgen. Momenteel wordt slechts 8% van de in Marokko verbruikte wijn ingevoerd.
De afschaffing van de douanerechten op wijn uit Europa is onderdeel van de liberaliseringsovereenkomst tussen de EU en Marokko voor verwerkte landbouwproducten, vis en visserijproducten.
La vie éco vernam van Marokkaanse wijnproducenten dat het onmogelijk is voor hen om te concurreren tegen landen zoals Spanje, dat jaarlijks 40 miljoen hectoliter wijn produceert, waarvan de helft voor de export bestemd is. Ook zijn er in Marokko, in tegenstelling tot de Europese landen, geen subsidies voor wijnproducenten.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!