Marokko lid Afrikaanse vrijhandelszone
Marokko behoort tot de 24 landen die lid zijn van de nieuwe Afrikaanse vrijhandelszone ZLEC die op 30 mei in werking is getreden.
- Marokko
Marokko gaat vanaf 1 januari 2022 de douanerechten op de invoer van wijn uit Europa afschaffen. De actuele invoerkosten van 14,7% verdwijnen dus volledig.
Het besluit zorgt voor onvrede bij de lokale wijnproducenten die vrezen dat de import vanuit Europa sterk zal stijgen. Momenteel wordt slechts 8% van de in Marokko verbruikte wijn ingevoerd.
De afschaffing van de douanerechten op wijn uit Europa is onderdeel van de liberaliseringsovereenkomst tussen de EU en Marokko voor verwerkte landbouwproducten, vis en visserijproducten.
La vie éco vernam van Marokkaanse wijnproducenten dat het onmogelijk is voor hen om te concurreren tegen landen zoals Spanje, dat jaarlijks 40 miljoen hectoliter wijn produceert, waarvan de helft voor de export bestemd is. Ook zijn er in Marokko, in tegenstelling tot de Europese landen, geen subsidies voor wijnproducenten.
Lees meer
Marokko behoort tot de 24 landen die lid zijn van de nieuwe Afrikaanse vrijhandelszone ZLEC die op 30 mei in werking is getreden.
De export van Marokkaanse ambachtsproducten is sterk gestegen in het eerste kwartaal van het jaar. Dat blijkt uit een rapport van het ministerie van Toerisme en Ambacht.
Belastingen op de verkoop en consumptie van alcohol en bier in Marokko hebben in de eerste zes maanden van 2021 ruim 619 miljoen dirham aan de Marokkaanse staat opgebracht. Dat...
Marokko is de tweede klant van de Spaanse auto-onderdelenindustrie, net na de Europese Unie.
De Europese Unie en Marokko hebben maandag in Brussel een nieuwe visserijovereenkomst gesloten, met inbegrip van de Sahara.