4 februari 2021 - 16:40 - Economie
De import van alcoholische dranken in Marokko is met 20% gedaald in het jaar 2020. De importsector is hard geraakt door de gezondheidscrisis.
Marokkaanse bedrijven die bier, wijn en sterke drank importeren hebben veel minder producten kunnen ontvangen. Het afgelopen jaar, behalve in de maand december, is er een verlies van 124 miljoen dirham ingecalculeerd, meldt website Hespress.
De desbetreffende bedrijven hebben voor ongeveer 548 miljoen dirham aan bier, wijn en andere soorten alcohol geïmporteerd tussen de maanden januari en november 2020. In 2019 was dat nog 672 miljoen dirham over dezelfde periode.
De sluiting van de bars, restaurants en hotels door de noodtoestand om het coronavirus tegen te gaan, hebben ertoe geleid dat er minder alcohol kon worden verkocht in het koninkrijk. Toch zijn Marokkanen niet minder gaan drinken.
De dranken, met name bier en wijn, werden voornamelijk bij de plaatselijke slijterijen gekocht. Zij hebben ongeveer 40% van de verkoop van alcoholische dranken in Marokko in handen.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro