18 oktober 2020 - 10:40 - Economie
Het havenverkeer blijft groeien in Marokko met een stijging van 8% eind september en een groei van 6,9% in de eerste negen maanden van 2020, meldt het nationaal havenbedrijf.
Deze groei van de havenactiviteit bedraagt 70,5 miljoen ton (MT) tegenover 65,96 MT en 64,22 MT eind september 2018. De drie havens van Mohammedia, Casablanca en Jorf Lasfar zijn het meest gegroeid. Deze havens waren dit jaar samen goed voor 55 MT.
De haven van Jorf Lasfar staat op de eerste plaats met 40,9% van alle havenverkeer in het koninkrijk. De haven verwerkte 28,8 MT. Voornamelijk komt dit door de export van meststoffen (31,1%), de invoer van granen (+57,1%), zwavel (+21,2%), zwavelzuur (+21,1%) en ammoniak (+21,1%).
Op de tweede plaats komt de haven van Casablanca met 32,4% van het havenverkeer en 22,8 MT. Mohammedia volgt op de derde plaats met 3,4 MT.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje