21 oktober 2024 - 08:00 - Sport
Marokko hoopt op een 13e plaats op de FIFA-wereldranglijst die op 24 oktober wordt gepubliceerd. De Atlas Leeuwen wonnen hun wedstrijden tegen de Centraal-Afrikaanse Republiek met 5-0 en 4-0 in de kwalificatie voor de Afrika Cup 2025.
Dankzij deze overwinningen komt Marokko op 1681 punten en zou het de hoogste Afrikaanse en Arabische natie op de ranglijst worden.
Lees ook: Atlas Leeuwen ongeslagen, maar met tekortkomingen
Senegal behoudt naar verwachting de tweede plaats in Afrika en stijgt naar de 20e plaats wereldwijd. Egypte zakt naar de 30e plaats en Nigeria stijgt drie plaatsen naar de 36e plaats. Algerije stijgt naar de 38e plaats na twee overwinningen op Togo in de Afrika Cup-kwalificatie.
Saoedi-Arabië daalt naar verwachting drie plaatsen naar de 59e plaats na een nederlaag tegen Japan en een gelijkspel tegen Bahrein in de WK-kwalificatie. Argentinië blijft aan kop van de ranglijst, gevolgd door Frankrijk, Spanje, Engeland en Brazilië.
Lees ook: Walid Regragui niet blij ondanks ruime zege Marokko
Bondscoach Walid Regragui heeft in 30 wedstrijden 20 keer gewonnen, 6 keer gelijkgespeeld en 4 keer verloren. Hij is de eerste Marokkaanse coach die deze prestatie levert in 30 wedstrijden. Marokko heeft in die wedstrijden 46 doelpunten gemaakt en er slechts 14 tegen gekregen. De ploeg is ook al zeven wedstrijden ongeslagen. In november speelt Marokko tegen Gabon en Lesotho in de kwalificatie voor de Afrika Cup.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren