15 februari 2012 - 15:22 - Wereld
Dinsdag hebben een honderdtal boeren uit Andalusië in Spanje, de zetel van het Europees Parlement in Madrid belaagd met 200 kilo tomaten. Ze hopen hiermee de EP-leden aan te moedigen om tegen de landbouwovereenkomst tussen Marokko en de Europese Unie te stemmen.
De uitgebreide landbouwovereenkomst tussen Marokko en de EU zou fataal zijn voor de Spaanse landbouw, met name in de regio Andalusië. Deze zou leiden tot het verlies van duizenden banen in Spanje, zegt Andres Gongora, voorzitter van de Spaanse landbouworganisatie COAG.
Het verdrag, als het definitief wordt goedgekeurd, zal de onmiddellijke vrijstelling invoeren van 55% import-landbouwproducten uit Marokko naar Europa. Dit schrikt Spaanse landbouwers af, die reeds zware verliezen lijden als gevolg van de invoer van Marokkaanse groenten en fruit, met name tomaten, aan zeer concurrerende prijzen in Europa.
De groenten- en fruitsector heeft in Spanje in 2010 een handelsoverschot gerealiseerd van 7,162 miljard euro en gebruikt 50% van de landbouwers in het land. Spanje is één van de belangrijkste exporteurs van groenten en fruit in de wereld.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje