Zoeken

Marokko viert Eid Al Mawlid op 1 december 2017

19 november 2017 - 18:45 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Marokko viert op 1 december Eid Al Mawlid Annabawi. Die dag wordt de geboorte van de profeet Mohammed herdacht.

In een verklaring aan de media laat het ministerie van Habous en Islamitische zaken weten dat de 1e Rabi-al-Awwal van het islamitisch kalenderjaar 1439 op maandag 20 november valt. Eid Al Mawlid Annabawi wordt als gevolg op vrijdag 1 december gevierd.

Mawlid wordt sinds 1881 (Hijra-jaar 1292) herdacht in Marokko. Un moskeeën en religieuze broederschappen (zaouiya) worden die dag religieuze wakes gehouden.

Tijdens Eid Al Mawlid vinden in Marokko ook veel moussems plaats en wordt in Salé een kaarsenprocessie georganiseerd.

Lees meer

Marokko: datum Eid Al Mawlid 2019 bekend

Mawlid an-Nabi, dag waarop de geboorte van de profeet Mohammed wordt herdacht, wordt dit jaar op zondag 10 november gevierd in Marokko.

Marokko viert Eid ul-Fitr op vrijdag 15 juni

Het ministerie van Habous en Islamitische zaken heeft vanavond laten weten dat Eid ul-Fitr in Marokko op vrijdag 15 juni wordt gevierd.

Koning Mohammed VI opnieuw naar Ivoorkust

Koning Mohammed VI wordt op 1 december in Abidjan verwacht voor een vriendschappelijk- en werkbezoek van drie dagen.

Eid Al Mawlid: Koning verleent gratie aan 724 mensen

Ter gelegenheid van Eid Al Mawlid Al-Nabawi 1439 heeft Koning Mohammed VI gratie verleend aan 724 mensen die voor een strafbare feiten werden veroordeeld.

Marokko viert Eid Al Mawlid op 20 november 2018

Eid Al Mawlid Annabawi, dag waarop de geboorte van de profeet Mohammed wordt herdacht, wordt dit jaar op dinsdag 20 november 2018 gevierd in Marokko.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team