5 juni 2025 - 06:00 - Marokko
Marokko treft uitgebreide voorbereidingen voor de jaarlijkse operatie Marhaba 2025, die de terugkeer van Marokkanen die in het buitenland verblijven faciliteert. Minister Nasser Bourita van Buitenlandse Zaken, Afrikaanse Samenwerking en Marokkanen in het buitenland, heeft in het parlement aangegeven dat alle benodigde maatregelen zijn genomen om deze grootschalige operatie tot een succes te maken.
Tijdens een wekelijkse sessie in het parlement lichtte Bourita toe dat 29 schepen van zeven verschillende rederijen zullen opereren op 12 routes vanuit havens in Italië, Frankrijk en Spanje. Ook is er bijna 28 miljoen dirham gereserveerd om de ontvangstinfrastructuur in de haven Tanger Med te verbeteren. De minister benadrukte verder dat het versterken van de veiligheid tijdens deze transitoperatie een prioriteit is voor de regering. Dit betekent intensievere grenscontroles en persoonlijke begeleiding voor MRE’s in 24 speciaal opgerichte opvangcentra. Achttien van deze centra bevinden zich op Marokkaans grondgebied en zes in het buitenland. Extra personeel zal worden ingezet, conform de Hoge Koninklijke instructies.
Lees ook: Marokko-reizigers opgelet! Spanje onthult ’kritieke periodes’
Vergelijkbaar met voorgaande jaren zullen de Marokkaanse consulaten tijdens de gehele periode van Operatie Marhaba, die loopt van 15 juni tot 15 september, ook in het weekend en op feestdagen geopend zijn. Er zullen zelfs reizende consulaten worden ingezet om deze omvangrijke operatie te ondersteunen, die onder de Hoge bescherming staat van Koning Mohammed VI en bestemd is voor zo’n drie miljoen burgers.
Lees ook: Marhaba 2025: waarschuwing voor Marokko-reizigers
Bourita liet verder weten dat gezondheidscontroles van essentieel belang zijn tijdens deze operatie. Gespecialiseerde teams zullen langs de routes en bij rustplaatsen worden gestationeerd. Het doel is om de operatie elk jaar te verbeteren. Voor de succesvolle organisatie van deze editie heeft de Nationale Transitcommissie, onder voorzitterschap van het ministerie van Binnenlandse Zaken, diverse thematische sectorale bijeenkomsten gehouden. Als voorbeeld noemde hij een Marokkaans-Spaanse ontmoeting die op 29 mei plaatsvond in Cadiz om de laatste details van de transitoperatie te regelen.
Marokkaanse ’spion’ aangeklaagd in Duitsland
Mercure brengt luxe naar Rifgebergte
Man rukt hoofddoek af in Antwerpen, broer neemt wraak
Marokko ontvangt indrukwekkende Amerikaanse pantserwagens
Rusland weigert Marokkaanse bosbessen
Turkse auto-export boomt, Marokko koopt 40 procent meer
Mercure brengt luxe naar Rifgebergte
Man rukt hoofddoek af in Antwerpen, broer neemt wraak
Marokko ontvangt indrukwekkende Amerikaanse pantserwagens
Nador West Med moet miljarden opleveren
Ophef rond Temu in Marokko: goedkoop is duurkoop?
Marokkaanse stad installeert tsunami-sirenes
Marokkanen leven minder lang
Noord-Marokko klaar voor perfecte vakantie