18 september 2025 - 08:00 - Marokko
Met meer dan 4,6 miljoen bezoekers heeft Operatie Marhaba 2025 een recordaantal Marokkanen in het buitenland naar Marokko gebracht. De stijging van 11% ten opzichte van vorig jaar toont aan hoe sterk de band is tussen de Marokkaanse diaspora en het thuisland. De zomeroperatie, die liep van 10 juni tot 15 september, is succesvol afgerond dankzij een grootschalige aanpak.
Sanae Dardikh, de communicatiedirecteur van de Mohammed V-stichting voor Solidariteit, benadrukt dat de recordcijfers aantonen hoe sterk Marokkanen die in het buitenland wonen verbonden zijn met Marokko. Volgens haar zijn er veel menselijke en materiële middelen ingezet om het succes van de operatie te verzekeren. In een verklaring aan Maghreb Arabe Presse liet zij weten dat er extra maatregelen zijn genomen om de doorstroming te vergemakkelijken, vooral tijdens piekmomenten waarop dagelijks meer dan 86.000 passagiers de grens overstaken.
Lees ook: Vakantie in Marokko wordt nachtmerrie aan de grens
Voor de 25e editie van de operatie stonden 26 opvanglocaties in Marokko en daarbuiten klaar, bemand met duizend medewerkers. Onder hen waren maatschappelijk werkers, artsen en verpleegkundigen om de reizigers te ondersteunen. De Mohammed V-stichting voor Solidariteit en haar partners hebben opnieuw hun inzet getoond om de Marokkaanse diaspora bij te staan en een vlot verloop van de operatie te garanderen.
Lees ook: Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Omar Moussa Abdellah, projectleider van Operatie Marhaba bij de stichting, heeft verklaard dat Operatie Marhaba 2025 een groot succes was. Een opvallende vernieuwing was de opening van twee nieuwe locaties in Dakhla en Laâyoune, die bijdroegen aan een nog betere service.
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI