Marokko: ergste recessie in 25 jaar
Marokko verwacht zijn ergste recessie sinds 1996 als gevolg van de coronavirus pandemie. Dat bericht Bank Al-Maghrib.
11 juni 2020 - 18:00 - Economie
De wereldwijde coronacrisis heeft ernstige gevolgen voor alle vitale sectoren in Marokko. Het toerisme, de belangrijkste hefboom van de Marokkaanse economie, daalde in de afgelopen vier maanden met 45 procent.
Minister Nadia Fettah Alaoui van Toerisme gaf maandag in het parlement een overzicht van de impact van de coronavirus pandemie op de toeristische sector.
Volgens de bewindsvrouw daalde het aantal toeristen met 45 procent in de eerste vier maanden van 2020, vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Ook daalden de toeristische overnachtingen met 43 procent en de toeristische inkomsten met 15 procent.
Om de impact van de gezondheidscrisis te verminderen en de financiële gevolgen te beperken hebben de autoriteiten besloten om alles in te zetten op het nationaal toerisme. Het nationaal verkeersbureau ONMT werkt daarvoor samen met toerismeprofessionals aan de ontwikkeling van aangepaste en voor Marokkanen betaalbare vakantiepakketten.
Lees meer
Marokko verwacht zijn ergste recessie sinds 1996 als gevolg van de coronavirus pandemie. Dat bericht Bank Al-Maghrib.
De coronacrisis heeft ernstige gevolgen voor meerdere sectoren in Marokko maar ook voor de geldoverdrachten van Marokkanen die in het buitenland wonen.
De vastgoedsector in Marokko blijft achteruitgaan. Volgens een nieuw rapport van Bank Al Maghrib daalden de prijzen met 3,3 procent in de eerste zeven maanden van het jaar.
De toeristische sector is zwaar getroffen door de gezondheidscrisis in Marokko en de maatregelen die werden getroffen om de coronapandemie te bestrijden, met name de sluiting...
De impact van de wereldwijde gezondheidscrisis op het Marokkaanse toerisme is groot. Volgens verschillende onderzoeken zal Marokko tot 10 miljoen toeristen verliezen in 2020.