29 september 2017 - 19:30 - Economie
Marokko heeft een plekje verloren in de nieuwe ranglijst van het World Economic Forum van meest competitieve landen ter wereld. De lijst werd op 26 september uitgebracht.
Het koninkrijk is 71e van 137 landen in de nieuwe lijst. Ondanks het verlies van een plaats blijft Marokko het meest concurrerend land in Noord-Afrika.
Op Afrikaans niveau is Marokko dit jaar vijfde na Mauritius (45e), Rwanda (58e), Zuid-Afrika (61e) en Botswana (63e). Het koninkrijk doet het daarentegen veel beter dan buurland Algerije (86e), Tunesië (95e) en Egypte (100e).
Volgens het WEF zijn de goede resultaten van Marokko het gevolg van een vermindering van het begrotingstekort en de modernisering van het lager onderwijssysteem. Het koninkrijk innoveert ook veel meer en heeft in de afgelopen jaren veel hervormingen doorgevoerd om de economie te diversifiëren, waardoor de export en buitenlandse investeringen flink zijn toegenomen.
In mei dit jaar bracht het World Economic Forum al een rapport uit over de competitiviteit in de Arabische wereld. Marokko was toen eerste. Het WEF schreef toen dat de nieuwe economische context in de Arabische wereld de ontwikkeling van de handel, investeringen en infrastructuur in Marokko benadrukte.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?