4 augustus 2025 - 18:00 - Marokko
Paniek op sociale media over foto’s van vrijgelaten cobra’s bij Marrakech is ongegrond gebleken. De beelden die online de ronde doen en voor grote onrust zorgen, hebben volgens de Marokkaanse autoriteiten niets met het land te maken.
Een woordvoerder van het Marokkaanse Agentschap voor Water en Bossen heeft de berichten als ’totaal onjuist’ bestempeld. De foto’s zijn gemaakt in het buitenland en maken deel uit van een milieuproject. Het doel van dat project is om bepaalde slangensoorten opnieuw uit te zetten in hun natuurlijke habitat.
Lees ook: Illegale handel in wilde dieren opgerold in Nador
Hoewel de ambtenaar erkent dat de omgeving op de beelden gelijkenissen vertoont met het gebied rond Marrakech, benadrukt hij nogmaals dat er geen enkele link is met het koninkrijk. Het gaat dus om een onterechte paniek die door de verspreiding van misleidende beelden is ontstaan.
Trump aan Mohammed VI: "VS blijft achter Marokko staan over Sahara"
Marokkaans koppel laat zoontje achter op luchthaven Barcelona voor vakantie
Zorgen in Marokko: cobra’s losgelaten bij Marrakech?
Positieve boodschap Recep Tayyip Erdoğan aan Koning Mohammed VI
Bank Al-Maghrib meldt waardestijging dirham
Europeanen verzorgen hun glimlach in Marokko
Marokkaans koppel laat zoontje achter op luchthaven Barcelona voor vakantie
Zorgen in Marokko: cobra’s losgelaten bij Marrakech?
Positieve boodschap Recep Tayyip Erdoğan aan Koning Mohammed VI
Europeanen verzorgen hun glimlach in Marokko
Marokko koopt massaal rundvlees uit Europese Unie
Turkse investeerder moet 190 miljoen dirham ophoesten na ontslag in Marokko
Onvrede in Martil: 5 dirham voor toiletgebruik
Nederland levert hypermoderne LED-verlichting aan Rabat