Zoeken

Schandaalvideo op Marokkaanse scholen? DGSN reageert

21 november 2025 - 20:00 - Marokko

De Marokkaanse veiligheidsdienst (DGSN) heeft snel gereageerd op de verspreiding van een verontrustende video. Het gaat om een opname op berichtendiensten, waarin te zien is hoe een volwassene een kind slaat. Volgens het begeleidende bericht zou het gewelddadige incident hebben plaatsgevonden in een Marokkaanse school.

De DGSN verklaart direct aandacht te hebben besteed aan de video, die voor onrust zorgde onder het publiek. Het instituut heeft vervolgens een volledig onderzoek van zijn databases uitgevoerd. De conclusie is helder: "Geen enkele klacht, geen enkele alert noch enige melding is geregistreerd over een daad die overeenkomt met de feiten getoond in de verspreide video," aldus de DGSN.

Lees ook: Marokko ontkent Fatiha-huwelijk met 11-jarig meisje

Bovendien is de Marokkaanse herkomst van de beelden technisch en visueel ontkracht. De uitgevoerde technische vaststellingen toonden aan dat het audiovisuele document niet in Marokko is gefilmd. De DGSN benadrukt dat een "visuele en contextuele analyse" heeft uitgewezen dat de beelden in werkelijkheid afkomstig zijn uit een Aziatisch land, waar ze al eerder in de media zijn verschenen.

Lees ook: Verhaal 100-jarige dakloze Marokkaanse die in Tilburg is fake

De veiligheidsdirectie laat weten dat het onderzoek voortgezet wordt. Het doel is om de personen te identificeren die verantwoordelijk zijn voor de verspreiding van deze misleidende informatie, die de rust van het publiek dreigt te verstoren.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team