15 augustus 2020 - 14:40 - Marokko
Een man is eerder deze week in Marokko tot 6 maanden gevangenisstraf en een boete van 3000 dirham veroordeeld voor het publiceren van cartoons over de Islam op Facebook.
De man, een in 1967 geboren vader van twee kinderen, werd door het hof van beroep in Safi schuldig bevonden aan godslastering door de verspreiding van een cartoon genaamd "als de profeten in onze tijd leefden".
Voor de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH is de straf veel te zwaar en ongerechtvaardigd daar het bericht al op Facebook was en de vijftiger het "enkel deelde zonder commentaar".
Lakome vernam van de organisatie dat de man het slachtoffer was van een oneerlijk proces en twee keer op basis van het omstreden artikel 267 van het Marokkaans wetboek van strafrecht werd veroordeeld.
De AMDH pleit voor de afschaffing van artikel 267 dat de vrijheid van meningsuiting straft en roept op tot de onmiddellijke vrijlating van de man en van alle mensen die volgens dit artikel werden veroordeeld.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget