15 augustus 2020 - 14:40 - Marokko
Een man is eerder deze week in Marokko tot 6 maanden gevangenisstraf en een boete van 3000 dirham veroordeeld voor het publiceren van cartoons over de Islam op Facebook.
De man, een in 1967 geboren vader van twee kinderen, werd door het hof van beroep in Safi schuldig bevonden aan godslastering door de verspreiding van een cartoon genaamd "als de profeten in onze tijd leefden".
Voor de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH is de straf veel te zwaar en ongerechtvaardigd daar het bericht al op Facebook was en de vijftiger het "enkel deelde zonder commentaar".
Lakome vernam van de organisatie dat de man het slachtoffer was van een oneerlijk proces en twee keer op basis van het omstreden artikel 267 van het Marokkaans wetboek van strafrecht werd veroordeeld.
De AMDH pleit voor de afschaffing van artikel 267 dat de vrijheid van meningsuiting straft en roept op tot de onmiddellijke vrijlating van de man en van alle mensen die volgens dit artikel werden veroordeeld.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko