7 maart 2016 - 15:38 - Economie
Na een recordjaar in 2014 hebben buitenlandse filmproducties vorig jaar veel minder opgebracht. Een zware tegenvaller voor Marokko.
Volgens een nieuw rapport van het Marokkaans cinematografisch centrum CCM, hebben buitenlandse investeringen in de loop van vorig jaar slechts 366 miljoen dirham in Marokko uitgegeven. Een jaar eerder, in 2014, was dat 1,16 miljard dirham!
Vorig jaar werden een twintigtal buitenlandse films en series in Marokko gemaakt. Deze producties zijn voornamelijk afkomstig uit de Verenigde Staten, Frankrijk, Groot-Brittannië en Duitsland.
Meer in detail brachten de opnames van reclamespots 24 miljoen dirham op, televisieseries 180 miljoen dirham en tv-films 13 miljoen dirham.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje