Marokko sluit grens Melilla door grote toestroom goederensmokkelaars
De Marokkaanse autoriteiten hebben woensdag de grensovergang naar Melilla gesloten voor goederensmokkelaars. De sluiting zorgde voor meerdere kilometers file.
10 december 2015 - 17:00 - Marokko
Het recente bezoek van de Spaanse Premier Mariano Rajoy aan Melilla heeft voor kwade reacties gezorgd in Marokko.
Volgens Al Massae noemde Rajoy tijdens zijn bezoek aan de enclave in het noorden van Marokko, Melilla een "Spaanse stad" en zorgde daarmee voor de nodige ophef.
Een bron van de krant stelt dat de Marokkaanse autoriteiten, om spanningen te vermijden, niet over de "provocerende uitspraken" van Rajoy tijdens zijn toespraak in de enclave willen communiceren. Nog steeds volgens de krant zijn de twee landen sindsdien echter in een "stille diplomatieke crisis" verwikkeld.
Mariano Rajoy was in Melilla voor zijn verkiezingscampagne. Op 20 december zijn er parlementsverkiezingen in het Europees land. Rajoy’s Partido Popular wordt als winnaar getipt.
Lees meer
De Marokkaanse autoriteiten hebben woensdag de grensovergang naar Melilla gesloten voor goederensmokkelaars. De sluiting zorgde voor meerdere kilometers file.
Melilla heeft Marokko opnieuw verzocht om Marokkaanse straatkinderen die in de enclave verblijven te repatriëren.
Meerdere gemeenteraadsleden uit de regio van Nador hebben ervoor gekozen in de Spaanse enclave Melilla te wonen.
Een honderdtal minderjarige Marokkanen die momenteel in een jeugdcentrum in Melilla verblijven zullen in de komende weken naar Marokko worden teruggestuurd.
Steeds meer Syrische vluchtelingen kiezen ervoor geen asielaanvraag in de Spaanse enclave Melilla in te dienen en naar Marokko terug te keren.