300 Afrikaanse migranten bestormen grensovergang Sebta (video)
Ruim 300 migranten uit sub-Sahara Afrika hebben dinsdagochtend geprobeerd de Spaanse exclave Sebta binnen te komen. Ze slaagden daar echter niet in.
23 november 2015 - 18:00 - Marokko
Een honderdtal migranten hebben zaterdag de grens tussen Marokko en Melilla bestormd in een poging om de enclave binnen te komen. Een migrant raakte daarbij ernstig gewond volgens de Marokkaanse autoriteiten.
Marokkaanse grenswachten wisten het grootste deel van de migranten te stoppen voor ze de hekken bereikten van de grensovergang Barrio Chino. Het lukte slechts een dertigtal migranten de hekken te beklimmen.
Vier migranten wisten uiteindelijk Melilla binnen te komen. Een van hen viel echter met het hoofd naar beneden en werd in een kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht.
In Marokko hadden de grenswachten matrassen bij de hekken geplaatst om te vermijden dat de migranten zich zouden verwonden als ze vielen.
Lees meer
Ruim 300 migranten uit sub-Sahara Afrika hebben dinsdagochtend geprobeerd de Spaanse exclave Sebta binnen te komen. Ze slaagden daar echter niet in.
Ruim 300 migranten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een poging gedaan om Sebta zwemmend of door de grenshekken te beklimmen binnen te komen.
Spanje heeft tussen 2005 en 2013 dagelijks ongeveer 22.000 euro besteed aan de bouw en het onderhoud van hekken bij de grenzen met Marokko in Sebta en Melilla.
Een groep van een vijftigtal migranten afkomstig uit sub-Sahara Afrika heeft maandagochtend geprobeerd de enclave van Sebta binnen te komen.
Steeds meer Syrische vluchtelingen kiezen ervoor geen asielaanvraag in de Spaanse enclave Melilla in te dienen en naar Marokko terug te keren.