8 juli 2014 - 22:14 - Wereld
Abdelkader Azzimani, 48, en Abderrahim El Jabri, 49, werden afgelopen donderdag na een jarenlange strijd vrijgesproken van de moord op een 22-jarige drugsdealer. De twee Marokkanen waren in 2004 door een Franse rechtbank tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de moord op Abdelaziz Jhilal.
Het onderzoek naar de moord op Abdelaziz Jhilal in december 1997, leidde de politie al snel naar Azzimani en El Jabri. Zij hadden Jhilal als laatsten ontmoet om hem 5 kilogram cannabis te overhandigen.
In de jaren die volgen bleven beide mannen de moord op Jhilal ontkennen. Zij bevestigden wel dat ze hem de drug hadden overhandigd en dat hij was gevlucht zonder te betalen. Deze feiten versterkten enkel de vermoedens van de politie die hen definitief als daders aanwees. De twee Marokkanen werden in 2003 tot 20 jaar cel veroordeeld. Hun celstraf werd een jaar later in beroep bevestigd.
In 2009 kregen de twee Marokkanen weer hoop nadat een getuige zijn verklaring had ingetrokken. Het onderzoek werd heropend en nieuwe DNA-sporen werden in de auto van het slachtoffer gevonden. Deze behoorden tot twee van zijn klanten, Michel Boulma en Bouziane Helali. Tijdens hun verhoor bekenden ze allebei de moord.
Abdelkader Azzimani werd hetzelfde jaar op voorwaarde vrijgelaten. Abderrahim El Jabri had niet hetzelfde geluk en moest nog twee jaar, tot in 2011, wachten. Azzimani en Jabri brachten respectievelijk 12 en 14 jaar in de gevangenis door voor een misdaad die ze niet hebben begaan.
Door de nieuwe bewijzen en bekentenissen besloot de rechtbank het vonnis tegen Azzimani en El Jabri te vernietigen. Op maandag 30 juni werden alle betrokken partijen opnieuw door de rechter gehoord.
Twee dagen later stond de twee Marokkanen opnieuw een onplezierige verrassing te wachten. Rechter Geneviève Perrin stelde een nieuwe vraag over hun eventuele medeplichtigheid voor onvrijwillige doodslag.
Met andere woorden, de rechter vermoedde dat Azzimani en El Jabri en de echte moordenaars medeplichtig waren. De advocaten van de twee Marokkanen verwierpen de beschuldiging onmiddellijk.
Pas donderdag, na vier uur beraadslagen, sprak het Hof van Assisen zich in het voordeel van Abdelkader Azzimani en Abderrahim El Jabri. De twee Marokkanen zijn de negende en tiende veroordeelden die sinds 1945 werden vrijgesproken na een herzieningsprocedure in Frankrijk. Of de twee mannen een schadevergoeding zullen krijgen is niet zeker.
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss