19 februari 2015 - 14:19 - Wereld
Abderrahim El Jabri bracht 13 jaar door in een Franse gevangenis voor een moord die hij niet had gepleegd. Frankrijk wil hem echter niet vergoeden omdat er geen spoor zou zijn van zijn gevangenschap.
In 1997 werd Abderrahim El Jabri in het Franse Lunel veroordeeld voor de moord op een drugsdealer. Hij was toen samen met een andere Marokkaan, Abdelkader Azzimani, betrokken bij een drugshandel en was dus de ideale verdachte. Hij werd bovendien door twee getuigen erkend. Zowel El Jabri als Azzimani werden tot 20 jaar gevangenis veroordeeld.
Maar na dertien jaar kwamen de twee getuigen terug op hun verklaringen. Een DNA test toonde daarop aan dat El Jabri en Azzimani de moord niet hadden gepleegd.
In november vorig jaar hebben de advocaten van de twee mannen een schadevergoeding aangevraagd. Maar de autoriteiten zeggen geen bewijs van hun detentie te kunnen vinden.
De advocaten blijven echter optimistisch. Een tweede procedure is aan de gang bij de rechtbank van Nimes, die zich waarschijnlijk wel voor een vergoeding zal uitspreken.
Walid Regragui: overwinningen én kritiek
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots