Zoeken

Tweede generatie Marokkanen in Nederland vromer

- Nederland

Geschreven door Laila A.

In Nederland bezoeken 44% van de tweede generatie Marokkaanse immigranten de moskee. Bij Nederlanders van Turkse afkomst zijn dat er 42%.

Dat blijkt uit het rapport "Moslim in Nederland 2012" van het Sociaal en Cultureel Planbureau. Ook zegt 76% van de Marokkaanse Nederlanders vijf keer per dag te bidden, tegen 27% bij de Turken.

Marokkanen in Nederland zijn de moslimgemeenschap die het meest vast tijdens de Ramadan en halal eet. 64% van de meisjes met Marokkaans roots dragen een hoofddoek.

Volgens de studie zijn moslims vromer naargelang hun studies en hun gevoel van integratie in Nederland.

Nederland telt naar schatting 825.000 moslims, waarvan 341.000 van Marokkaanse afkomst en 378.000 van Turkse afkomst.

Lees meer

Marokko bespreekt uitkering Marokkanen Nederland

Tijdens een ministerraad in Rabat vrijdag, werden de rechten van de in Nederland wonende Marokkanen besproken. In Marokko werkt men aan een aantal maatregelen om deze rechten te...

Marokkanen vromer in buitenland?

Marokkanen in het buitenland zijn vromer in hun gastland dan als ze in Marokko zijn, volgens een studie in opdracht van Western Union.

Marokkanen vinden partner vaker in Nederland

Marokkaanse Nederlanders trouwen vaker met partners uit Nederland. Dat blijkt uit het rapport ’Huwelijksmigratie in Nederland’ van het Sociaal en Cultureel Planbureau.

Consulaat Marokko in Amsterdam eert eerste-generatie Marokkanen in Nederland

Het consulaat van Marokko in Amsterdam heeft dinsdag een ceremonie georganiseerd als eerbetoon aan de eerste generatie Marokkanen die in de jaren ’60 in Nederland zijn aangekomen.

Ophef over halalwoningen voor moslims in Nederland

Een wooncomplex van 188 appartementen is in Amsterdam volledig aangepast aan de behoeften van moslims door Woningcorporatie Eigen Haard.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team