29 november 2013 - 22:17 - Wereld
Twee Marokkaanse illegalen hebben deze week hun zaak tegen de Griekse kustwacht gewonnen. Twee kustwachters werden schuldig bevonden aan marteling.
Een Griekse rechtbank heeft gevangenisstraffen van drie en zes jaar uitgesproken tegen de twee kustwachters, meldt persbureau ANA. De twee hebben reeds aangegeven in beroep te gaan.
De slachtoffers werden door de verdachten mishandeld op het eiland Chios. Een van de Marokkaanse slachtoffers vertelde in de rechtbank dat een kustwachter zijn hoofd zo lang onder water had gehouden dat hij bijna verdronk. Nadien deden ze hem geloven dat ze hem gingen executeren.
De zaak kwam in 2007 aan het licht, na een klacht van Proasyl, een Duitse vereniging voor de Mensenrechten. In een rapport geeft de NGO een honderdtal voorbeelden van migranten die bij hun aankomst op Griekse eilanden slecht werden behandeld. Enkele voorbeelden zijn het achterlaten van migranten op afgelegen plaatsen zonder eten of drinken, of het kapot scheuren van opblaasbare boten.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval