30 april 2015 - 18:04 - Wereld
Marokkanen in Spanje blijven lijden onder de economische crisis. Volgens een onderzoek gepubliceerd door El Pais zijn 12% van de daklozen in de Spaanse hoofdstad Madrid van Marokkaanse afkomst.
In totaal werden 1905 daklozen geteld door de sociale diensten van Madrid. Daarvan slapen er 768 in opvangcentra. De rest slaapt op straat, waar het risico op fysiek en verbaal geweld veel groter is.
Roemenen vertegenwoordigen de eerste gemeenschap daklozen in Madrid met 51%. Daarna volgens Spanjaarden en Marokkanen. In de laatste jaren is er geen significante toename gemerkt van het aantal buitenlandse daklozen. Zij waren 55,6% in 2006, 53% in 2008, 56,2% in 2009, 59,2% in 2010, 51,6% in 2012 en 55,2% vorig jaar.
Van de daklozen die de nacht buiten doorbrengen hebben 40% een kaart van de sociale zekerheid. Met deze kaart mogen zij zich gratis laten behandelen in gezondheidscentra. Opmerkelijk is dat iets minder dan de helft niet uit Madrid afkomstig is.
Walid Regragui: overwinningen én kritiek
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots