4 maart 2018 - 14:00 - Wereld
De moskee van Clonskeagh in Dublin heeft vorige week besloten zijn deuren te openen voor daklozen tijdens de koudegolf die het land al meerdere dagen teistert.
In de stad werd volgens de Ierse weerdienst tot 25 cm sneeuw verwacht, waardoor code rood werd afgekondigd voor extreem weer.
Het bestuur van de moskee besloot als gevolg dan de sterke daling van de temperaturen, daklozen tijdelijk onderdak te bieden. "We hebben ’s nachts een veiligheidsteam in dienst en de onderhoudsploegen werden gewaarschuwd zodat ze ervoor zouden zorgen dat er genoeg verwarming is in het gebouw, vooral’ s nachts", verklaarde Summayah Kenna, hoofd van de afdeling Welzijn van de gemeenschap van het Islamitisch Cultureel Centrum van Ierland.
Naast onderdak krijgen de daklozen ook een ticket waarmee ze twee maal per dag een warm maaltijd kunnen krijgen bij het restaurant van de moskee en werden slaapzakken voorzien.
De moskee blijft open voor daklozen tot vandaag, zondag 4 maart. Het moskeebestuur stelt dat de actie zal worden verlengd als het koud weer blijft aanhouden.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens