30 oktober 2012 - 18:33 - Wereld
Negentien Marokkaanse pelgrims raakten maandag gewond in een busongeval op de weg tussen Mina en Mekka in Saoedi-Arabië. Eén van hen verkeert in kritieke toestand.
Zeventien gewonden hebben het Azzaher ziekenhuis in Mekka al mogen verlaten. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend gemaakt.
Onder de gewonde pelgrims, zijn veertien afkomstig uit Laayoune, drie uit Guelmim en twee uit Kenitra, meldt het Marokkaans ministerie van Islamitische Zaken.
Op 22 oktober waren ook al een twintigtal Marokkaanse pelgrims in het ziekenhuis opgenomen met ademhalingsproblemen, veroorzaakt door een brand in het hotel waar ze verbleven in Mekka.
Dit jaar hebben 3,5 miljoen moslims deelgenomen aan de pelgrimstocht naar Mekka. De pelgrims, die binnenkort naar huis keren, maken van deze week gebruik om geschenken en souvenirs te kopen voor vrienden en familie.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens