Marokkaanse toeristen blijven naar Israël gaan
Het aantal Marokkanen die Israël bezoeken zit al jaren in een stijgende trend. Ook dit jaar is deze stijging voelbaar. Dat beweert informatiewebsite i24news in ieder geval.
- Wereld
Ruim 1500 Marokkanen bezochten Israël sinds het begin van het jaar. Marokko is daarmee het derde Arabische herkomstland van toeristen in Israël na Jordanië en Egypte.
Deze cijfers werden door het Israëlische statistiekenbureau vrijgegeven en door Al Massae gepubliceerd. In totaal bezochten 7500 Jordaniërs en 5200 Egyptenaren Israël sinds januari. In tegenstelling tot Marokko hebben Egypte en Jordanië landsgrenzen met Israël.
Volgens de krant moeten deze cijfers echter met een korreltje zout worden genomen. In vergelijking met de eerste helft van 2014 (meer dan 4600 toeristen) is het aantal Marokkanen die Israël bezoeken sterk gedaald.
En als Marokkanen Israël bezoeken is het ook niet vreemd dat Israëliërs Marokko bezoeken. Zo komen er elk jaar ruim 20.000 Israëliërs naar Marokko. In Israël wonen naar schatting 800.000 Marokkaanse joden.
Lees meer
Het aantal Marokkanen die Israël bezoeken zit al jaren in een stijgende trend. Ook dit jaar is deze stijging voelbaar. Dat beweert informatiewebsite i24news in ieder geval.
Marokko staat op een nieuwe lijst van landen die door Israël worden afgeraden vanwege het terroristisch gevaar. Dat meldt i24news op basis van een verklaring van de Israëlische...
Ruim 2,6 miljoen moslimtoeristen bezochten Spanje in 2014, waaronder bijna 200.000 Marokkanen. Dat blijkt uit de nieuwe Global Muslim Travel Index.
Ondanks de door Israël opgelegde beperkingen hebben ruim 3000 Marokkanen vorig jaar de stad Al Quds bezocht. Dat meldt Haaretz onder vermelding van overheidsbronnen.
Israël heeft de asielaanvraag van meerdere Marokkaanse homoseksuelen geweigerd omdat zij in hun land geen gevaar lopen. Dat schrijft Al Massae.