12 april 2020 - 20:10 - Economie
Volgens de laatste lijst van rijkste te mensen ter wereld van Forbes, is het aantal miljardairs in slechts twaalf dagen tijd met 10 procent gedaald, als gevolg van de wereldwijde gezondheidscrisis.
Op 16 maart 2020 verloor de wereld 226 miljardairs. Hun aantal daalde naar 2095 volgens Forbes. Opmerkelijk is dat tegelijkertijd 176 miljardairs voor het eerst in de ranking werden opgenomen.
De vraag is nu of de twee rijkste mannen van Marokko, Aziz Akhannouch en Othmane Benjelloun, in de komende weken of maanden ook uit de lijst zullen verdwijnen. Aziz Akhannouch, rijke zakenman, eigenaar van Afriquia én minister van Landbouw, en Othmane Benjelloun, eigenaar van BMCE Bank, zijn beide heel actief in sectoren die hard getroffen zijn door de coronacrisis.
De e-commerce, de teleconferentiesector en thuisbezorgdiensten behoren daarentegen tot de sectoren die veel succes boeken tijdens de coronavirus pandemie.
Jeff Bezos, baas en oprichter van Amazon, behoudt voor de derde opeenvolgende keer de eerste plaats, met een geschatte fortuin van 113 miljard dollar, gevolgd door Bill Gates (98 miljard dollar), LVMH-baas Bernard Arnault (76,3 miljard dollar), de Amerikaans zakenman Warren Buffett (76 miljard dollar) en de mede-oprichter van Oracle, Larry Ellison (59 miljard dollar).
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!