21 april 2025 , 19:40 - Fouad Badel - Sport
De Marokkaanse miljardair Anas Sefrioui, CEO van vastgoedgroep Addoha, toont interesse in de aankoop van een Engelse voetbalclub. Zijn oog is gevallen op Sheffield Wednesday, dat momenteel in de Championship speelt, de tweede divisie van Engeland.
Volgens The Sun heeft de zakenman een advocatenkantoor ingeschakeld om de mogelijkheden voor een overname te onderzoeken. Er zouden ook Amerikaanse en Europese partijen geïnteresseerd zijn, maar Sefrioui zou hen mogelijk voor kunnen zijn.
Lees ook: Zoon Marokkaanse miljardair koopt villa van 15 miljoen dollar in Miami
De huidige eigenaar van Sheffield Wednesday, Dejphon Chansiri, die in januari 2015 de club overnam van Milan Mandaric met een Thais consortium, staat open voor een verkoop. Hij verklaarde bereid te zijn de club te verkopen aan "de juiste persoon, of de juiste groep, om de club weer op te richten". De club, opgericht in 1867 en gevestigd in South Yorkshire, bevindt zich momenteel in een moeilijke periode. Sheffield Wednesday staat op de vijftiende plaats in de competitie en heeft moeite om de play-offzone te bereiken. De huidige trainer, Danny Rohl, die mogelijk naar Southampton vertrekt, staat voor de uitdaging de club weer op de rails te krijgen.
Lees ook: Grootse huwelijk verbindt machtigste Marokkaanse families
Ook financieel verkeert Sheffield Wednesday in zwaar weer. De club kampt met financiële problemen, waardoor een overname door de Marokkaanse miljardair een welkome financiële injectie zou kunnen betekenen. De mogelijke komst van Sefrioui zou de club nieuwe perspectieven kunnen bieden in hun streven naar sportief en financieel herstel.
Marokko wordt sleutelspeler voor de NAVO
Qatar bedankt Marokkaanse politie voor hulp
Marokko weigert uitlevering Italiaanse maffiabaas
Bericht van Ziyech aan supporters gaat viraal op internet
Marokko en Europa gaan landgrens delen
Franse politieagent krijgt Marokko-trips cadeau, raakt baan kwijt
Bericht van Ziyech aan supporters gaat viraal op internet
Walid Regragui reageert op eerste Afrika Cup-overwinning
XXL-cheque voor Marokkaans talent Ayyoub Bouaddi
Marokko opent Afrika Cup met zege en wereldgoal van El Kaabi
Abderrazak Hamdallah als reddende engel in Safi
Marokko’s geheim wapen om Europees voetbaltalent
Jordaanse speler excuseert zich bij Tarik Sektioui
Abderrazak Hamdallah zegt Marokko vaarwel