2 januari 2019 - 13:30 - Wereld
Meriem Othmani heeft het Legioen van Eer, de hoogste Franse onderscheiding, ontvangen. De oprichtster van de vereniging Insaf voor vrouwen in moeilijkheden maakt deel uit van een lijst van genomineerden dat op 1 januari werd gepubliceerd.
In totaal zullen 402 mensen het legioen van eer ontvangen waarvan exact de helft vrouwen, aldus de grote kanselarij van het legioen van eer.
De nationale orde van het legioen van eer beloont de diensten (cultureel, economisch,...) aan Frankrijk of de waarden die het verdedigt (mensenrechten, persvrijheid, humanitaire actie).
Ruim 92.000 hebben tot op heden het Legioen van eer ontvangen voor hun werk en hun diensten aan Frankrijk. Het Legioen van eer werd in 1802 door Napoleon Bonaparte ingevoerd.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip