24 september 2024 - 17:10 - Marokko
Vijf Marokkaanse luchthavens - Tanger, Fez, Agadir, Oujda en Nador - zullen binnenkort worden uitgerust met een geautomatiseerd systeem voor het controleren van instapkaarten.
Dit systeem, ontwikkeld door Sita BV, zal reizigers in staat stellen om via automatische poorten toegang te krijgen tot de transitruimte na een biometrische identiteitscontrole.
Lees ook: Marokkaanse luchthavens zetten in op digitale revolutie
Dit project, met een kostprijs van meer dan 65 miljoen dirham, maakt deel uit van de inspanningen van de Nationale Luchthaven Autoriteit (ONDA) om de passagiersstroom te verbeteren en de grensbeveiliging te versterken. De elektronische poorten, die al op veel internationale luchthavens worden gebruikt, bieden een snel en betrouwbaar alternatief voor de handmatige controle van reisdocumenten.
Lees ook: Marokko alert op explosiegevaar lithium batterijen na Libanon-drama
De ONDA legde de basis voor deze modernisering al in 2018 door de eerste elektronische poorten te installeren in de VIP-lounge van de luchthaven Marrakech-Menara. Dit was een primeur in Afrika en gebeurde in samenwerking met de nationale luchtvaartdienstverlener van Koeweit.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Nieuw record verbroken in Marokko
Marokko treedt hard op tegen onbeschoft gedrag
Vroegtijdig einde voor Jamal Ben Saddik in Rotterdam