26 oktober 2024 - 06:00 - Marokko
Marokko gaat fors investeren in de modernisering van zijn luchthavens. In de periode 2025-2027 zal 12,3 miljard dirham worden geïnvesteerd in de uitbreiding van de capaciteit van diverse luchthavens.
De betrokken luchthavens zijn de Mohammed V luchthaven in Casablanca, Rabat-Salé, Marrakech-Menara, Agadir, Tetouan, Tanger, Fez en Al Hoceima. Dit blijkt uit een rapport van het ministerie van Economie en Financiën, gepubliceerd op Aljarida24.
Lees ook: Marokkaanse luchthaven in wereldtop
De investeringen moeten de groei van de toeristische sector en de ontwikkeling van Royal Air Maroc ondersteunen. Daarnaast wordt er gewerkt aan een nieuw institutioneel en regelgevend model voor de luchthavensector. Het doel is om de nationale luchthavenbeheerder (ONDA) om te vormen tot een naamloze vennootschap, waardoor meer autonomie en ruimte ontstaat voor samenwerking met de private sector.
Lees ook: Luchthaven Tanger: alles weten over de megaupgrade
Het rapport meldt ook dat het aantal passagiers in Marokko in 2023 een recordhoogte bereikte van 27,1 miljoen, 8% meer dan vóór de coronacrisis en 31,5% meer dan in 2022. Voor 2024 wordt een verdere groei verwacht naar 30,1 miljoen passagiers.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering