4 november 2012 - 19:00 - Marokko
In Marokko riskeren 30.000 kinderen katholiek te worden als het land toelaat aan niet-moslims om Marokkaanse kinderen te adopteren. Dat zegt minister van Justitie Mustapha Ramid.
Volgens de Kafala, adoptiewet van kracht in Marokko, mogen niet-moslims kinderen adopteren in Marokko. In de praktijk worden aanvragen van niet-moslims echter grotendeels geweigerd door de Marokkaanse justitie.
De belangrijkste reden hiervan is de Islam. Volgens de minister zouden de meeste kinderen die door niet-moslims worden opgevoed, namelijk aangemoedigd worden om zich tot het christendom te bekeren.
Onlangs was Mustapha Ramid hierover aangesproken door Spanjaarden van wie de adoptieaanvragen waren afgewezen. De minister had toen geantwoord dat hij niet kon ingrijpen in beslissingen van de justitie.
In Marokko worden jaarlijks 5000 kinderen achtergelaten, tegen slechts 2500 adoptieaanvragen van zowel Marokkaanse als buitenlandse gezinnen.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering