12 juli 2011 - 16:00 - Marokko
Leden van de partijen Istiqlal, Moderniteit en Authenticiteit (PAM), de Volksbeweging (MP) en de Democratische Federatie van de Arbeid (FDT), hebben ingestemd met een wetsvoorstel dat hen in staat zou stellen hun salarissen of pensioenen als leden van het parlement, aan hun families te doen erven na hun dood.
De Kamerleden zijn van mening dat indien zij meer dan twee jaar in het parlement zitten, hun families het recht hebben om van hun pensioen te genieten in geval van overlijden, dit net zoals het reeds het geval is voor staatsambtenaren en politieagenten.
De maatregel die in volledige tegenspraak staat met de tekst van de nieuwe grondwet, zou ook de inbeslagname van het pensioen van Kamerleden in geval van onbetaalde leningen, willen verbieden, behalve als deze leningen door de staat zijn verleend.
De pensioenen van de Kamerleden en adviseurs kunnen, volgens een wet aangenomen in 1993, niet worden nagelaten aan de erfgenamen bij overlijden.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor