Verenigde Staten: door Marokko uitgeleverde pedofiele priester veroordeeld
Een voormalige Amerikaanse priester die in Marokko was gearresteerd en aan de Verenigde Staten was uitgeleverd, is tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
- Wereld
Abdeslam Jaidi, voormalige ambassadeur van Marokko bij de Verenigde Naties, wordt door het parket van New York verdacht van visumfraude.
De 82-jarige voormalige bewindsman en zijn 60-jarige vrouw Maria Luisa Estrella wonen momenteel in Rabat. Het koppel wordt er samen met de 55-jarige broer van Estrella, die in de Filipijnse hoofdstad Manilla woont, van verdacht een tiental Filipijnen en Marokkanen in 2006 naar de Verenigde Staten te hebben gehaald.
Volgens de klacht die tegen Jaidi, zijn vrouw en zijn schoonbroer werd ingediend, werden deze mensen aangeworven als administratief of technisch personeel voor het consulaat en de Marokkaanse missie bij de Verenigde Naties.
Onderzoek toonde echter aan dat de visa met dewelke de werknemers naar de Verenigde Staten waren gekomen, waren vervalst. De werknemers werden bovendien gebruikt als chauffeur, huispersoneel of landbouwarbeiders en niet voor de functies waarvoor ze officieel waren aangeworven.
De zaak wordt door de rechtbank van White Plains in New York behandeld. De voormalige ambassadeur, zijn vrouw en haar broer riskeren tot 10 jaar gevangenisstraf.
Lees meer
Een voormalige Amerikaanse priester die in Marokko was gearresteerd en aan de Verenigde Staten was uitgeleverd, is tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Spanje maakt zich zorgen over de uitstekende betrekkingen tussen Marokko en de Verenigde Staten. Het buurland vreest dat de verbetering van de relaties tussen de twee landen...
In de Amerikaans stad Paterson in New Jersey is een Turks-Amerikaanse man de geschiedenis ingegaan als eerste moslim politiebaas van een Amerikaanse stad.
David T. Fischer is tot nieuwe ambassadeur van de Verenigde Staten in Marokko benoemd. De functie stond al maanden open.
Hamza Hadi, een 25-jarige Marokkaanse activist en lid van de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH, wordt in Griekenland van mensensmokkel verdacht.