17 december 2019 - 11:30 - Wereld
Abdeslam Jaidi, voormalige ambassadeur van Marokko bij de Verenigde Naties, wordt door het parket van New York verdacht van visumfraude.
De 82-jarige voormalige bewindsman en zijn 60-jarige vrouw Maria Luisa Estrella wonen momenteel in Rabat. Het koppel wordt er samen met de 55-jarige broer van Estrella, die in de Filipijnse hoofdstad Manilla woont, van verdacht een tiental Filipijnen en Marokkanen in 2006 naar de Verenigde Staten te hebben gehaald.
Volgens de klacht die tegen Jaidi, zijn vrouw en zijn schoonbroer werd ingediend, werden deze mensen aangeworven als administratief of technisch personeel voor het consulaat en de Marokkaanse missie bij de Verenigde Naties.
Onderzoek toonde echter aan dat de visa met dewelke de werknemers naar de Verenigde Staten waren gekomen, waren vervalst. De werknemers werden bovendien gebruikt als chauffeur, huispersoneel of landbouwarbeiders en niet voor de functies waarvoor ze officieel waren aangeworven.
De zaak wordt door de rechtbank van White Plains in New York behandeld. De voormalige ambassadeur, zijn vrouw en haar broer riskeren tot 10 jaar gevangenisstraf.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen