8 juli 2020 - 20:00 - Marokko
Een nieuw rapport van het Bevolkingsfonds van de Verenigde Naties toont aan dat de Marokkaanse bevolking snel vergrijst. De afname van de vruchtbaarheid en de levensverwachting van Marokkanen zijn daar de oorzaak van.
Volgens het rapport bedraagt het vruchtbaarheidscijfer in 2020 2,4 kinderen per vrouw en is de levensverwachting van Marokkanen 77 jaar. Volgens het VN-Bevolkingsfonds gebruiken 60 procent vrouwen van 15 tot 49 jaar moderne anticonceptiemethoden.
Voordeel van gezinsplanning is dat de moedersterfte aanzienlijk is gedaald. In Marokko bedraagt de moedersterfteratio 70 sterfgevallen per 100.000 levendgeborenen tegen 151 per 100.000 levendgeborenen in de Arabische wereld.
Het rapport toont ook aan dat in de periode 2014-2019 87 procent bevallingen in een medische omgeving plaatsvonden.
Kindhuwelijken blijven tevens een probleem in het koninkrijk met 14 procent van alle huwelijken tussen 2005 en 2019. Enkel in de loop van vorig jaar werden al 32.000 aanvragen ingediend voor huwelijken met minderjarigen.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt