31 maart 2015 - 17:48 - Economie
Het verbond van Marokkaanse ondernemingen CGEM heeft zaterdag in Laayoune voor 4,2 miljard dirham aan ontwikkelingsprojecten in de Sahara aangekondigd.
In totaal zullen een zestigtal projecten worden gelanceerd in de regio’s van Laayoune-Boujdour-Sakia Lhamra, Oued Eddahab-Lagouira en Guelmim-Smara. Deze brengen ruim 10.000 banen met zich mee.
De projecten worden uitgevoerd in uiteenlopende sectoren zoals de agribusiness, transport, handel en distributie, productie, bouw, visserij, gezondheid, diensten en vastgoed.
CGEM-bazin Meriem Bensalah-Chaqroun kondigde dit aan tijdens de openingsceremonie van een investeringsforum in Laayoune. De ceremonie werd bijgewoond door minister Mohamed Hassad en onderminister Charki Draiss van Binnenlandse zaken, wali’s, gouverneurs, verkozenen en stamvoorzitters uit de zuidelijke regio’s.
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?