11 oktober 2019 - 19:10 - Marokko
Advocaten in Rabat wachten niet meer tot potentiële cliënten contact met hen opnemen. Steeds meer advocaten gebruiken sociale media om klanten te vinden.
Deze manier van handelen valt heel slecht bij stafhouder Mohamed Berkou. In een verklaring hekelt de magistraat de "inbreuken op de gewoonten en gebruiken van het beroep en de morele en ethische regels waaraan advocaten zijn gebonden".
Sommige advocaten zouden "zelfs van hun kantoor een opnamestudio hebben gemaakt om video’s te maken met juridisch advies en deze te verspreiden op Facebook, YouTube en WhatsApp", reageert Berkou verrast.
Volgens de stafhouder (baas van advocaten) is het "schandalig en zelfs gevaarlijk" omdat sommige adviezen "onjuist zijn en het publiek kunnen misleiden".
Berkou stelt tevens dat de orde van advocaten op de hoogte is van deze situatie en dat in de komende dagen disciplinaire maatregelen zullen worden getroffen.
Gevaarlijkste man van Marokko in Nador opgepakt
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Gevaarlijkste man van Marokko in Nador opgepakt
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen