Zoeken

Marokkaanse vrouw mag VS niet binnen vanwege video op telefoon

10 februari 2017 - 16:00 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De Amerikaanse autoriteiten hebben de toegang tot het land aan een Canadese vrouw van Marokkaanse afkomst geweigerd omdat ze video’s waarin Arabisch werd gesproken op haar mobiele telefoon had.

Fadwa Alaoui reisde afgelopen zaterdag naar de Verenigde Staten met haar kinderen en een neef. Ze wilden een bezoek brengen aan familie in Burlington. Allen hebben een Canadees paspoort. Fadwa draagt een hoofddoek.

Het groepje werd bij de grensovergang Philipsburg tegengehouden. Na te zijn gefotografeerd en ondervraagd over haar kennissen en haar geloof weigerde de politie haar door te laten. « Ik voelde me beledigd, behandeld alsof ik niets waard ben. Alsof ik geen Canadese ben. », vertelde Fadwa aan de media.

Tijdens het politieverhoor werden haar telefoon en die van haar neef een uur lang gecontroleerd. Daarna werden haar vragen gesteld over de inhoud ervan. « Ze vroegen me of ik praktiseerde, naar welke moskee ik ging, de naam van de imam, hoeveel keer ik naar de moskee ging, naar welke preken ik luisterde en of de imam me rechtstreeks aansprak. ».

Fadwa legde aan de agenten uit dat het gebedsvideo’s waren. 45 minuten later kreeg ze te horen dat ze Amerika niet binnen mocht vanwege de video’s.

Lees meer

Marokkaanse politievrouw met nieuw uniform is hit op internet (video)

Een politievrouw in Fez heeft veel positieve reacties gekregen dankzij haar nieuw uniform. Een filmpje van de agente ging in de afgelopen dagen viraal op sociale media.

Fadwa, agente bij de Marokkaanse motorpolitie (video)

Fadwa is 26 en werkt bij de motorbrigade van de Marokkaanse politie. Haar missie: een vlot verkeer in Casablanca helpen behouden en overtreders straffen.

Marokkaanse vrouw en kinderen uit Syrische hel gered

Een Marokkaanse vrouw en haar kinderen zijn na vijf jaar burgeroorlog in Syrië eindelijk terug in Marokko.

Marokkaanse politie krijgt verbod op mobiele telefoon tijdens dienst

Marokkaanse politiemensen zullen binnenkort naar verwachting geen mobiele telefoon meer mogen gebruiken tijdens hun dienst.

Kind van 4 door imam verkracht in Sidi Kacem

Marokko wordt opnieuw opgeschud door een pedofiliezaak. Een meisje van 4 jaar zou in Sidi Kacem door een imam zijn verkracht.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team