9 maart 2016 - 14:00 - Wereld
Een Marokkaans gezin in het Nederlandse Houten wordt al ruim een half jaar door een vandaal lastiggevallen. Een onbekende bekladt regelmatig hun woning met verf.
Volgens het AD was het afgelopen woensdag al weer zo ver. De vandaal verfde de deur van de woning met oranje verf. Het gezin is bang.
"Ik begrijp er niets van. We wonen hier ruim acht jaar en nog nooit is er iets voorgevallen in de buurt. We hebben met niemand ruzie gehad. Dat maakt het nog enger. Waarom doet iemand ons dit aan?", zegt de jonge moeder.
Volgens haar voelt het onveilige en blijft het motief van de dader een raadsel. "Ruzie kan het niet zijn. Ik vermoed dat het racisme is. We zijn een van de weinige Marokkaanse families in deze wijk. Misschien kan de dader daar niet tegen."
In de buurt wordt het gezin nochtans geapprecieerd. Buren houden elkaar via sociale media op de hoogte van de situatie en steunen het gezin.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval