Zoeken

Marokkaans filmfestival Cinemar in Rotterdam

23 oktober 2012 - 14:42 - Cultuur

Geschreven door Laila A.

De 7e editie van het Marokkaans Filmfestival van Rotterdam "Cinemar", vindt dit jaar plaats van 2 tot 4 november te Rotterdam.

Filmliefhebbers kunnen tijdens het festival, naar zeven korte en lange films van de afgelopen twee jaar gaan kijken in het Cinerama Filmtheater te Rotterdam. Alle films zijn ondertiteld in het Engels.

Ook kunnen de bezoekers er regisseurs, acteurs, producers en journalisten uit Marokko ontmoeten, aldus Wereldjounralisten.

Androman van regisseur Azlarabe Alaoui is dit jaar uitgekozen als openingsfilm. De film verloopt in Akechmir, een afgelegen provincie aan de voet van het Atlasgebergte. Een bescheiden familie van steenkoolhandelaars krijgt enkel dochters. De vader, Ouchen, werkt net zoals zijn voorouders in de kool besluit daarom zijn oudste dochter te veranderen in een jongen : Androman.

Films te zien op Cinemar 2012

 "Korte leven" (Courte vie) van Adil Fadili
 "Klik en deklik" (Clics et Déclic) van Abdelilah El Jaouhary
 "Androman" (Androman, de sang et de charbon) van Azlarabe Alaoui
 "De Moskee" (La Mosquée) van Daoud Aoulad Syad
 "Larbi, of het lot van een grote voetballer" (Larbi ou le destin d’un grand footballeur) van Driss Mrini
 "Nhar tzad tfa dow" van Mohamed Karrat

Lees meer

Kusturica maakt film in Marokko met Leila Bekhti

De Servische filmmaker Emir Kusturica bereidt een nieuwe film voor in Tanger. Hij deed hier vorig weekend zelf melding van, tijdens het 12e Filmfestival van Marrakech.

Shahrukh Khan viert Indiase cinema in Marrakech

Bollywood-acteur Shahrukh Khan, is de eregast van het 11e Filmfestival van Marrakech. De acteur had ook al de show gestolen op de vorige editie van het festival.

60 miljoen dirham voor Filmfestival Marrakech

Het Internationaal filmfestival van Marrakech, dat loopt tot 8 december, kostte dit jaar 60 miljoen dirham. Dat werd zaterdag bekendgemaakt door Nouredine Sail, vice-voorzitter...

"Tinghir-Jeruzalem" op Amazigh filmfestival Issni N’Ourgh

De documentaire "Tinghir-Jeruzalem: de echo’s van de Mellah" van filmmaker Kamal Hachkar, zal concurreren op het Amazigh filmfestival Issni N’Ourgh van Agadir (26-30 september).

Nasrdin Dchar krijgt tegel op Utrechtse "Walk of fame"

Nederlands-Marokkaanse acteur Nasrdin Dchar heeft een gouden tegel met zijn handafdruk gekregen op de Utrechtse "Walk of fame", meldt RTV Utrecht.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team