24 maart 2025 - 08:00 - Marokko
Volgens de ranglijst van een gespecialiseerde website behoort een Marokkaans dorp tot de vijf best bewaarde vestingbestemmingen ter wereld, met de meest ongelooflijke muren.
Aït Benhaddou (Marokko) staat op de vijfde plaats in de ranglijst van de 14 best bewaarde vestingbestemmingen ter wereld, opgesteld door MailOnline Travel. Gelegen op 30 km van Ouarzazate, in de Ounila-vallei, ten zuiden van Telouet, de thuisbasis van de Glaoui, een vallei die een traditioneel doorgangspunt was voor karavanen die Marrakech verbonden met de zuidelijke Sahara, stond Aït Benhaddou tijdens het Franse protectoraat ooit bekend als "de Mont-Saint-Michel van de Berbers".
Lees ook: Marokkaans dorp in wereldtop mooiste dorpen
In 1987 werd het Marokkaans dorp opgenomen op de Werelderfgoedlijst van UNESCO. "De ksar, een verzameling van lemen gebouwen omgeven door muren, is een traditioneel pre-Saharaans type bewoning. De huizen zijn gegroepeerd binnen de verdedigingsmuren, die versterkt zijn met hoektorens. Aït-Ben-Haddou, gelegen in de provincie Ouarzazate, is een opvallend voorbeeld van de Zuid-Marokkaanse architectuur", staat op de website van de VN-organisatie.
Lees ook: Aït Ben Haddou, Marokko’s Hollywood
Carcassonne (Frankrijk) staat bovenaan de ranglijst. "Genesteld op een heuveltop domineert de middeleeuwse stad de hele stad en wordt beschouwd als een van de best bewaarde middeleeuwse ensembles ter wereld", aldus Carcassonne Tourisme. Deze pittoreske, ommuurde middeleeuwse stad, met 52 torens en 3 km ronde vestingwerken, wordt gevolgd door Jaisalmer (India). Daarna komen Bonifacio (Corsica) en Briançon (Frankrijk). Rothenburg (Duitsland) staat op de zesde plaats, terwijl Pingyao de zevende plaats inneemt. Dubrovnik (Kroatië) staat op de achtste plaats. Het wordt gevolgd door Mdina (Malta), Cartagena (Colombia), Budva (Montenegro) en Avila (Spanje). Chester (Verenigd Koninkrijk) en Óbidos (Portugal) sluiten de ranking af.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt