19 september 2019 - 14:00 - Marokkanen in het buitenland
Een man van Marokkaanse afkomst heeft zijn Nederlandse nationaliteit verloren na voor Daesh in Syrië te hebben gevochten. Hij mag gedurende 10 jaar ook niet meer naar Nederland terugkeren.
De jongeman afkomstig uit Nador vertrok in juni 2013 naar Syrië en verbleef er acht maanden. Hij werd in april 2014 gearresteerd en tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld voor terroristische misdrijven.
Volgens de rechtbank in Den Haag is de jongeman in 1994 in Amsterdam geboren en hebben zijn kinderen en zijn vrouw de Nederlandse nationaliteit.
Het inreisverbod van tien jaar werd besloten omdat het gedrag van de man als een bedreiging voor de samenleving en de openbare orde wordt aangezien. De strafrechter oordeelde dat hij mogelijk opnieuw dergelijke feiten zal plegen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko