19 september 2019 - 14:00 - Marokkanen in het buitenland
Een man van Marokkaanse afkomst heeft zijn Nederlandse nationaliteit verloren na voor Daesh in Syrië te hebben gevochten. Hij mag gedurende 10 jaar ook niet meer naar Nederland terugkeren.
De jongeman afkomstig uit Nador vertrok in juni 2013 naar Syrië en verbleef er acht maanden. Hij werd in april 2014 gearresteerd en tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld voor terroristische misdrijven.
Volgens de rechtbank in Den Haag is de jongeman in 1994 in Amsterdam geboren en hebben zijn kinderen en zijn vrouw de Nederlandse nationaliteit.
Het inreisverbod van tien jaar werd besloten omdat het gedrag van de man als een bedreiging voor de samenleving en de openbare orde wordt aangezien. De strafrechter oordeelde dat hij mogelijk opnieuw dergelijke feiten zal plegen.
Marokko verslaat Nederland in race om Spaanse meloen
Salarisverhoging van 1500 dirham voor Marokkaanse leraren na staking
Lichaam Marokkaanse soldaat opgegraven in Frankrijk
Sofyan Amrabat "slechtste speler" van Manchester United
Goed nieuws voor Marokkaans elftal
Marokkaanse stadje bij beste steden ter wereld om te wonen
Succesverhaal: Sara Ben Hmido, van vmbo tot PhD
Sète: veerboot naar Marokko groot succes
Van Marokko tot België: het tragisch verhaal van Omar Benchamsy
Huisvestingshulp: programma gepresenteerd aan Marokkaanse diaspora
Gearrangeerd huwelijk Marokkaans koppel verandert in nachtmerrie
Goed nieuws voor klanten GNV
Marokkanen uit Europa hekelen "douanefraude" in Tanger Med
Veel emotie bij hereniging Marokkaanse broers na 15 jaar