Marokko: vrouw gearresteerd na huwelijk met twee mannen
Een vrouw die een tweede huwelijk is aangegaan terwijl ze reeds getrouwd was, is afgelopen vrijdag door de politie in Meknes gearresteerd.
17 november 2016 - 18:15 - Nederland
Een 48-jarige Marokkaan uit Amersfoort is door de rechtbank van Midden-Nederland tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden veroordeeld omdat hij een dubbel huwelijk was aangegaan.
De man was in 2012 in Marokko met een tweede vrouw getrouwd. In Nederland was hij toen ook nog getrouwd. Intussen is hij van zijn eerste vrouw gescheiden.
Bij een dubbel huwelijk wordt het tweede huwelijk als onwettig beschouwd. De staat van de partner en de kinderen wordt als gevolg onzeker.
Het Openbaar Ministerie wilde de man eerst niet vervolgen omdat de feiten al vier jaar oud zijn en hij intussen gescheiden is.
Lees meer
Een vrouw die een tweede huwelijk is aangegaan terwijl ze reeds getrouwd was, is afgelopen vrijdag door de politie in Meknes gearresteerd.
De rechtbank heeft het traditioneel huwelijk van de overspelige leden van de MUR-beweging Fatima Nejjar en Omar Benhammad geweigerd.
De voormalige gemeentevoorzitter van Sidi Yahya werd in beroep tot slechts drie jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het levend verbranden van zijn vrouw. De man had in eerste...
Omar Jazouli, voormalige burgemeester van Marrakech, is donderdag in beroep tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een jaar veroordeeld.
In de gemeente Ben Mansour in de regio van Kenitra is een jonge vrouw, na het vervalsen van officiële documenten, met twee mannen uit dezelfde wijk getrouwd.